دی, 1398 بدون نظر اخبار ورزشی

طبق تجزیه و تحلیل های گسترده قاره ای که توسط یوفا انجام شد ، باشگاه های دسته های برتر فوتبال اروپا برای دومین سال در 18-18 2017 از نظر اقتصادی سودآور بودند و نسبت به قبل از معرفی قوانین منصفانه مالی در سال 2011 ، بدهی کمتری دارند.

گزارش سالانه “محک” که توسط هیئت مدیره فوتبال اروپا تهیه شده است ، حضور و غیاب عمومی ، درآمد تلویزیون و درآمدهای تجاری در همه لیگ ها را به ثبت می رساند ، اما یوفا همچنین هشداری درباره گسترش شکاف مالی و رقابتی بین ثروتمندترین باشگاه های نخبه و بقیه اعلام کرد.

این گزارش گزارش های مالی سال 2017-18 را از تمام 712 باشگاه در بخش های برتر 54 کشور عضو اتحادیه اروپا یوفا ارزیابی کرده و نشان می دهد که لیگ برتر به طور چشمگیری تسلط خود را در تمام لیگ های دیگر در طول یک دهه گذشته نشان داده است.

تحلیلگران Uefa دریافتند که درآمد حاصل از 20 باشگاه لیگ برتر ، 5.4 میلیارد یورو ، بیشتر از 617 باشگاه در 50 لیگ اروپایی زیر چهار لیگ برتر بود. شکاف بین لیگ برتر و ثروتمندترین و قدرتمندترین لیگ های لیگ نیز بسیار زیاد است ، باشگاههای این کشور 2 میلیارد یورو بیشتر از بوندس لیگا ، که اعضای آن 3.2 میلیارد یورو و لالیگا (3.1 میلیارد یورو) درآمد داشتند ، با باشگاه های سری آ درآمد کسب کردند. 2.3 میلیارد یورو و لیگ فرانسه 1 میلیارد و 1.7 میلیون یورو ، سومین درآمد کل لیگ برتر است.

یوفا و رئیس جمهور آن ، الكساندر سفیرین ، به طور كلی قدرت اقتصادی بازی اروپا و سرمایه گذاری بزرگ 80 درصد از باشگاه ها در مراكز تمرینی خود ، به عنوان نتیجه تحول آمیز قوانین FFP اشاره كردند كه باشگاه ها را ملزم به محدود كردن شدید ضررهای خود می داند. سود کل ، 140 میلیون یورو ، اگرچه از 615 میلیون یورو در سال 2016-17 ، که سال اول سودآور است ، کاهش یافته و با زیان بیش از 5 میلیارد یورو در سال 2008-11 ، مقایسه شده است ، سه سال قبل از محدودیت ها در پاسخ به نگرانی های مالی مالی پایداری

Ceferin چشم انداز مالی بهبود یافته را “شهادت موفقیت مقررات FFP ، اکوسیستم پایدار فوتبال اروپا و سرمایه گذاری پایدار و معقول” توصیف کرد. اما وی همچنین در مورد “تهدیدات” برای ثبات بازی هشدار داد: “اینها شامل خطرات قطبی شدن درآمد جهانی شده ، یک چشم انداز رسانه ای تکه تکه کننده و موارد وابستگی بیش از حد به درآمد فعالیت انتقال می شود.

برای پیش بینی فوتبال وارد سایت شوید و اقدام به پیش بینی برای یک برد لذت بخش کنید.

“این گزارش همچنین نشان می دهد که فوتبال باشگاهی اروپا قوی ، متحد و تاب آور است ، و من یقین دارم که فوتبال اروپا می تواند و برطرف کننده این چالش ها و سایرین به همان اندازه موفقیت آمیز باشد که در گذشته اخیر با تهدید ضررهای مارپیچ روبرو بوده است.”

چند سال است که Uefa تحت Ceferin نگرانی های خود را در مورد گسترده تر شدن شکاف مالی بازی و تمرکز موفقیت در میان گروه های نخبه ای از باشگاه ها مطرح کرده است ، بدون آنکه تاکنون توافقی مبنی بر بسته شدن یا عدم موفقیت آن حاصل شود. سند استراتژی یوفا برای سال 2019 تا زمان توافق تقویم جدید فوتبال در سال 2024 اظهار داشت که بهبود “تعادل رقابتی” یک هدف اساسی است که برای آن باید “مقررات خاص” تدوین شود ، اما هنوز امکانات احتمالی در سازمان سوئیسی در دست کار است. مرکز فرماندهی. فشار از کلوپ های بزرگ اروپایی در جهت مخالف است ، برای بازی های پرسود تر لیگ قهرمانان اروپا از تغییر شکل این رقابت ها پس از سال 2024 ، و بحث در مورد توزیع مجدد پول به طور مساوی بسیار کم است.

تحلیل Uefa نشان داد که منچسترسیتی در سال مالی 2017-18 ، مبلغ 282 میلیون یورو برای نقل و انتقالات پپ گواردیولا هزینه کرده است ، وقتی که بازیکنانی از جمله کایل واکر (45 میلیون پوند) ، بنیامین مندی (52 میلیون پوند) و آئریک لاپورت (57 میلیون پوند) را امضا کردند. هر باشگاه دیگری در تاریخ فوتبال. منچستریونایتد که در این مدت 223 میلیون یورو از جمله 75 میلیون پوند برای روملو لوکاکو و 40 میلیون پوند برای نمانیا ماتیک خرج کرده است ، عنوان می شود که رکورد بیشترین پول سالانه برای امضای بازیکنان را خراب کرده است ، 221 میلیون یورو توسط رئال مادرید در سال 2008- 09

یونایتد ، هنوز هم وامها و سایر هزینه های مالی را که از زمان تصاحب این باشگاه در سال 2005 بر روی خانواده گلزار تحمل شده بود ، بالاترین بدهی خالص در اروپا با 568 میلیون یورو داشت. تاتنهام به دلیل سرمایه گذاری و هزینه ساخت استادیوم جدید خود ، بالاترین بدهی خالص بعدی ، 483 میلیون یورو بود.

منبع : theguardian

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *